Asi ani neviem.

Neviem, či si sa niekedy zobudil na to, že vôbec nespíš… ale mne sa to posledný čas deje už asi týždeň… na to množstvo liekov, ktoré moje telo prijíma stále vo mne existuje “niekto/možno ich je viac”, na ktoré tieto lieky nezaberajú.

Aj o tom je disociatívna porucha. Jedna z Tvojich časti “trpí” insomniou/nespavosťou. V v úvodzovkách preto, lebo je telo je stále to iste – jedno. A niekedy už veľmi vyčerpané.

Možno to poznáš… tie prebdelé noci – a ja Ti len chcem povedať, nehanbi sa o tom hovoriť ďalej. Hlavne nemaj strach z odborníkov, lebo ono rozumejú.

Keď sa zdieľam s ľudmi, tak vysvetľujem veci dookola spôsobom, aký je vhodný pre nich a zrozumiteľný – a náš rozhovor aj tak vždy skončí pri tom, že si to nevedia ani len predstaviť…

Ani Ty. Ja viem. A je to v poriadku.

Za to Charlie problém s insomniou nemá:

Strácaš chuť do jedla – lebo jednoducho – niekto v Tebe práve teraz nie je hladný a z Teba automaticky vyjde veta: “Nie, ďakujem, nie som hladná.” A keď človek pokračuje otázkou, že čo si teda jedla, tak v podstate Ti hlavou behá odpoveď “nič”, ale na miesto toho povieš, že si už nepamätám…

Pamäť je ďalšia kapitola – niekedy nemám pojem o čase, dni dátumu… alebo ľudí presviedčam o tom, že je rok 2004 – kedy zomrela mama, že preto som smutna – a tí skúsení ma vedia previesť naspäť do prítomnosti.

Pritomnoť je veľmi zložitá vec – neviem koľko % svojho dňa som to ja, tu a teraz. Ani len netuším.

A preto prichádza neschopnosť riešiť úradnícke veci… mám pred sebou pokus o invalidný dôchodok, hmotnú núdzu a ZŤP – poviem Ti pravdu. V živote mi nenapadlo, že budem patriť k ním.

Niekedy sa rozplačem pred skriňou, lebo sa už tretí krát prezliekam – lebo niekto vo mne chce mať niečo iné na sebe…

Výhodou je to, že si dovoluješ veci, ktorým si sa snažila vyhýbať…. či už vyholenej hlavy, alebo melíru… možno piercingom, či tetovaním – lebo niekedy viem tak vypnúť svoje 28ročné ja – že nájdem niečo, čo neviem ako sa dostalo ku mne domov. Nie nekradnem 🙂

Aspoň dúfam.

Ľudia zo semináru, na ktorom som 9 rokov tlmočila, spievala, hrala na gitare… sa rozhodli, že do októbra mi budú platiť nájom, elektriku a internet. Čo si veľmi vážim.

Ale vieš – pri DID (to je tá porucha) je úplne možné, že tie iné časti pozerajú, či počúvajú v rovnakom čase. A tak sa môže stať, že niekto v Tebe prestane dôverovať niekomu inemu a Ty sa môžeš snažiť akokoľvek chceš… čas vrátiť nevieš. Možno časom… ale je to fakt zložité.

Dosť bolo slov na dnes – ak stojíš o to, aby som pokračovala v takomto laickom opisovaní seba a mojej poruchy – alebo iných veci zo sveta môjho pozerania – napíš mi na yvonka.r@gmail.com. Nikdy by som neblogovala za peniaze, ale ak chceš ma aj v tomto smere podporiť, tak napíš do mailu….

Ivonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.