Hrtútajúca vrana.

Drahý čítateľ,

napísal si mi: “Mám otázku…” a moja tamošta Janta by bez váhania hneď povedala “A ja odpoveď.” Ale ja som teda človek trpezlivý (niežeby Janta nebola) – a čakala som na tú otázku, ktorá znela: “Kedy bude ďalší blog?” a tu je moja odpoveď:

“Ivi poviem Ti vtip.” hovorí Esterta.IMG_1451.jpg

“Letí vrana a pospevuje si “trá trá trá” a v tom narazí do stromu. “čvirit-čvirit, tutut-tutut, hrtú-hrtú a-jajaj, jat to bolo.”

Samozrejme, najkrajšie na tom celom bolo spôsob prezentovania daného vtipu.

Ale tak som si povedala, že do akého druhu stromu je potrebné naraziť, aby si človek naspäť uvedomil, že je milovaný, chcený a prijímaný a že na tomto svete nie je náhodou. Lebo mám pocit, že celý svet okolo je plný vrán krákajúcich “čvirik-čvirik”, či “hrkú-hrkú”, namiesto toho, aby robili tak, ako boli stvorení. Neviem, či rozumieš, ale naozaj mám pocit, že sa priveľmi snažíme byť niekým-niečím, čo nemá ani trochu súvis s tým, čo naozaj chceme a kým naozaj sme.

Narážame akoby neustále do stromu poznania dobra a zla. Vieš, toho, ktorý je plný predsudkov, posudzovania, súdenia…toho, ktorý Ti dáva na tvár masky, aby si sa cítil byť prijatý – ale s maskou v skutočnosti nikdy nie si…vieš, ľudia prijímajú Tvoju masku, nie Teba. Prijímajú Tvoje “hrtú-hrtú” a ani len netušia, že si vranou, lebo si nikdy nezačal “trá-tať”…narážame do toho stromu, ktorý nás učí zabúdať na svoje IMG_1686.jpgsny a túžby – lebo zrazu vidíme všetko ostatné a prídeme si zrazu takí nedôležití. Do stromu, ktorí nás učí len tak si prežívať zo dňa na deň, víťaziť a nikdy neprehrať, byť silní, …alebo možno naopak milí a nápomocní za každých okolností. Akoby to vôbec bolo možné. A potom vyprahnutí zabudáme nielen na to, že sme kedysi krákali, ale že sme vôbec boli schopní lietať.

Nebolo by niekedy fajn oddychnúť si v korune stromu života? Toho, ktorý Ti napĺňa Tvoje srdce Láskou a nádejou…a iba tak byť a naozaj spočinúť v Pravde o tom, kým naozaj si a akým smerom sa vybrať? Lebo hľadáme 4324 spôsobov ako správne kráčať, či lietať a Ježiš pri tom celkom jasne povedal “miluj”… svojho Boha, svojho blížneho a seba samého. A my namiesto toho, aby sme sa učili Láske a milovaniu, tak hľadáme 6543 nových spôsobov ako veci robiť bez lásky a stále to nazývať láskou…

Neviem, či mi stíhaš môj milý čítateľ.. ale mal si otázku – kedy bude ďalší blog. A ja teda mám odpoveď:

Myslím, že som ešte nestihla uchopiť všetky moje predošlé blogy v tom zmysle, že by som bola schopná všetky tie moje výzvy a modlitby žiť ako svoje vlastné…a tak som si stále hovorila, že na čo ja budem prichádzať stále s novými a novými vecami, ktoré premáhajú moje srdce, keď ešte stále sa musím naučiť žiť tie “staré”..

Aj tak sa mi zdá, že priveľa rozprávame. Vlastne tak veľa, že nám to naše “hrkútanie” príde úplne prirodzené, lebo však to robia všetci. Ale myslím, že aj moje ne-blogovanie má svoj zámer. Nie, nepostím sa od rozprávania, ani od písania. Veď ja som úplný tárajko i písateľ a tí, čo ma poznajú, tak to vedia.

V sobotu sme sa vrátili z Izraela – zo Svätej Zeme. A samozrejme, som plná zážitkov, dojmFullSizeRender.jpgov, ktoré sa rozhodujem uchovať vo svojom srdci pre seba… lebo mal si otázku, milý čítateľ o tom, že kedy bude ďalší blog a toto je moja odpoveď:

Rozhodni sa uchovávať si to krásne vo svojom srdci. Veď sám Šalamún, ktorý sa považuje za toho najviac múdreho, aký kedy žil povedal, aby sme si nad všetko ostatné chránili svoje srdce. Chrániš si ho? Stíhaš to? Ja mám pocit, že pri všetkom tom zamaskovaní a tvárení sa, že sme niekto iný, tak ja vôbec nestíham hľadieť na svoje vlastné srdce. A pri tom je tak dôležité. Vo všetkých jeho bolestiach, pádoch, zlyhaniach, pretvárkach, radostiach, predsudkoch, zamilovanostiach, milovaní, strácaní, nachádzaní…veď toho je tak strašne veľa, že si vravím, že či sa to vôbec dá – mať ho v úplnom bezpečí. Že to sa asi treba naučiť, či?

Myslím si, že hej. Treba sa to naučiť. Počúvať jeho potreby a dovolovať Jeho potrebám, aby ich naplnili…lebo Jeho potreba je napĺňať ma. Teba tiež. Vieš, Boh, ktorý je Láska nepozná iný spôsob. On miluje. To Láska predsa robí. Áno, my máme 32424 spôsobov prečo a ako nemilovať. Ale len Jeden je Ten, ktorý to naozaj stále a bez prestania a bez podmienok robí – Boh, ktorý je Láska.

A tak drahý čítateľ, mal si otázku a ja mám odpoveď:

Buď k sebe láskavý a ku mne tiež – neži z mojich blogov, lebo to je len zdieľanie môjho srdca s Tebou v miere a hraniciach, ktoré si stále strážim. Ale Boh je bezhraničný. Neočakávaj, že napíšem niečo prevratné, lebo ja Tvoj život neprevrátim spôsobom, akým Ho Boh môže prevrátiť…lebo mne sa to naozaj stalo. A prevrátil mi Ho spôsobom, v ktorom som začala rozumieť Jeho túžbe po mne. A ja Ti žehnám, nech si ktokoľvek, aby si túto Jeho túžbu objavil tiež – lebo potom sa zrodí Tvoja po Ňom tiež.

A možno to vôbec nemusí byť o hrkútaní, čvirikaní, či krákaní..nie sme predsa vrany. Sme ľudia. Len občas sa schovávame do klietok, ktoré sú vyrobené z vecí, ktoré nám ponúka tento svet alebo ľudia naokolo…a pritom klietky nie sú Božím vynálezom.

Ak sa chceš dozvedieť, že či sa oplatí ísť do Svätej Zeme, tak Ti vravím, že sa oplatí. A ak chceš vedieť dôvod prečo áno, tak si otvor Božie slovo a čítaj si o tom, čo sa tam udialo. A ak Tvoje srdce aj napriek tomu nezahorí túžbou ísť na tie miesta, tak tam stále môžeš ísť a verím, že Boh rozpáli v Tebe Jeho túžbu po Tebe…

Tak drahý môj čítateľ, tak tu niekde končí moja odpoveď 🙂 neviem, kedy napíšem znovu, možno hneď zajtra…a možno to zase bude chcieť čas mlčania, kým prídem na to, čo Ti prinesie život a nielen rozlišovanie dobrého a zlého…

Poteším sa akémukoľvek komentáru a len vedz, že čom vďačná za Tvoju túžbu čítať ma viac! Veď ja zase napíšem.

S láskou v modlitbe Iv.

 

One thought on “Hrtútajúca vrana.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.