Milovaní teraz.

Vidlákovanie je za nami. Ďakujeme za všetku podporou, úsmevy a modlitby a vlastne všetko. DobreProcessed with MOLDIV, priznávam sa, boli sme narobené ako (možno) nikdy, ale nebolo to až tak strašné, veď žijeme 🙂 a vyzeráme každý deň silnejšie, zdravšie, lepšie – no proste veď pozri na tú fotku! Je nám tu spolu fajn, lebo sme tu spolu. Keby som tu sama, tak to nedávam. Pepka je skvelá.

Ráno sa budíme  a pustíme si nejakú šiši pieseň už len tak, aby sme boli pripravené na ďalší šiši deň. Napríklad “Mám boky jako skříň” od Ewy Farnej, alebo pesničku “Cheerleader”, či “Uptown Funk”, “Big girls you are beautiful” a tak 🙂 a keď nehrabeme zrovna nejakú trávu vonku, tak nám hrabe (vo) vnútri. That’s us!

Nechcem písať o veciach ťažkých, či zložitých, ktoré sa tu dejú. Ale niekedy je to naozaj zložité. Každý deň si opakujem to vyučovanie zo seminárov, kde tlmočím o srdce synovstva/dcérstva a o tom, že s takýmto srdcom môžeme pristupovať ku všetkým. A tak aj keď niekedy môže celé moje ja sa búriť voči všetkému, čo tento náš farmár robí, povie, žije, jeho systémy a proste všetko, tak si poviem, že som tu pre nejaký dôvod. Dôvodom nemusia byť peniaze. Že však to nejak vydržím a potom budem mať peniaze a bude to fajn. To nemyslím takto. Dôvodom môže byť jednoducho to, že on potrebuje zažiť prijatie, lásku, úctu, rešpekt. Potrebuje to presne tak veľa ako i my. Len je iné, keď nám sa jej dostáva stále a jemu len občas. Tak to môže byť dôvod. Aby mal toho viac. My toho máme naozaj oveľa viac. Týmto ešte raz ďakujem za všetky smsky, správy, povzbudenia 🙂

Kravy sú skvelé. Naozaj. Každým dňom ich mám radšej. Najmä tú prvú. Ešte stále som im nezačala dávať mená. Lebo ešte stále očakávam, že akým spôsobom budú so mnou zaobchádzať. Napríklad, Janke Jaššovej (ďakujem Ti za mail  šušeň) som sľúbila, že tú kravu, ktorá mi bude robiť najviac zle, tak nazvem po nej. Po včerajšku som sa začala zamýšľať nad tou bielou kravou. Biela je iba jedna. Jednak do mňa kope v čase, keď si ju nevšímam – lebo dojím kravu, ktorá je pri nej. A čo viac, včera keď som dojila tú pri nej, tak sa tá biela rozhodla cikať. Vlastne čúrať je asi výstižnejšie. Lebo keď kravy čúrajú, však to je iný prúd. No a ako čúrala tak mávala chvostom a kúsok tIMG_2791oho všetkého rovno do mojej tváre a doteraz si nie som istá, či som nemala ústa otvorené. No, ale tak či tak si myslím, že to bolo naschvál, že ma niečo proti mne a tak by sa mohla veru volať Jaššová. Veď ona za to nemôže, že má potrebu robiť mi zle. Je to jej falošná útecha.

Ale taká 181! To je krava. Oni majú tie náušničky s číslami. No a 181, to je proste topka. Strašne ju mám rada. Najlepšie na nej je to, že je to proste ich vedúca. Keď chcete mať pred kravami rešpekt, tak sa spriateľte s vodkyňou. A to je 181. Vždy sa pasú v strašnej paži a trvá to kým ich nájdem. Potom ich musím ukecávať k tomu, aby sa pohli a išli z tej paže do kravína. A ten kravín je ďaleko a musia ísť do kopca a im sa nechce. A mne už vôbec nie. Ale 181ka na mňa pozrie, takým pohľadom lásky. Zabučí. A ide sa. A zbytok ide za ňou…a tak ani nemám slov, ako sa jej poďakovať. Tak si aspoň trénujem ten kravský pohľad. Podľa mňa už len chvíľa a budú ma mať všetky za súčasť svojho stáda. Ak je 181ka kapitán, tak možno sa mi dostane hodnosti podkapitána.

IMG_2798Boli sme aj kupovať kávu. A pivo. Farmár má dnes 60ku. Tak bude tu párty-hard. Už sa “nevieme” dočkať. Pravdupovediac by sa nám viac páčilo mať len takú prázdnu voľnú nedeľu. Pri kupovaní kávy farmár zvolil tú z Rwandy, lebo Pepka tú krajinu spomenula a on na to povedal, že potrebuje ochutnať ich kávu, ak tam má raz ísť. Ale kávu sme neochutnali. Ach. V tom obchode som objavila aj svojich superhrdinov. Pri týchto podmienkach prestávate veriť, že sú skutoční. Ale keď som ich videla, tak proste moje srdce podskočilo. Že naozaj sú. Dokonca aj v ďalekom Nórsku. A že sú ozajstní. Lebo však inak by si ich nedávali všetci na šálky a tričká… nezmysel. Na tričká, šálky, podšálky, tetovania, mikiny, plagáty. To všetko je naozaj. Superschopnosti – to naozaj je.

Superschopnosti naozaj sú. Nielen vo svete komiksov, rozprávok a sci-fi. Jednoducho sú. Hej, môže to byť niečo duchovné, niečo hlboké, alebo niečo, čo iní môžu považovať za strašne plytké a povrchné. Podľa mňa byť kúl aj potom, ako si lognete kravského moču chce veľkú dávku superschopností. No naozaj. To nie je len tak.

A ovládam toho oveľa viac. Ale v jednej brutálne zaostávam. V jednej som úplne, že úkažkový prípad toho, ako to nefunguje. Netuším ako reagovať na smútok druhých. Viem, že ma to strašne bolí, keď niekto prežíva bolesť. A ešte viac ma bolí moja neschopnosť vedieť pomôcť. Jednoducho to neviem. Viem ľudí objímať, ale objatia nie vždy fungujú. Overené. Viem krásne písať, však patrím medzi blogerov roka 2015 🙂 ale ani to nie vždy vie úplne utíšiť to kričanie do prázdna. Overené. Hej, priznávam, moje blogy nevedia človeka premiestniť na úplne krásne miesta a pomáhať zabudnúť. Overené. Moje blogy sú skvelé, viem, ale jednoducho nestačia. Neviem utešiť spôsobom, akým ľudské srdce potrebuje byť potešené.

Stále viac si to uvedomujem,… že ľudia, ten hlad a smäd, to večné prázdno, tá neutíchajúca bolesť, ten smútok. To všetko je niekde mimo našich vlastných síl. Hej, musím písať o Bohu. Sorry tým, ktorí v Neho neveríte. Rozumiem. Ale proste toto je môj pohlad, môj svet a samozrejme strašne rada počúvam ten Váš 🙂 ale jednoducho Boh je jediný, kto môže toto spraviť, kto vie pohľadiť, potešiť, utešiť… vlastne iba On je ten, ktorý namiesto toho, aby otváral naše rany neustálym riešením a uvažovaním a premýšľaním a rozprávaním jednoducho vlieva lásku. Tak veľa lásky, koľko do seba dovolíme vpustiť. Predstavujem si to, ako takú dieru v srdci, ktorá bolí. A niekedy sme do nej ešte viac pchali, hoci sme nemuseli. A niekedy naopak, sme si ju nevšímali. Tak či tak. Vidím to pred očami. Ako Otec k tejto diere pristupuje s hadicou – lebo tam je voda predsa nevyčerpateľná. A zalieva. Tak, aby to šlo nad okraj. A občas sa možno práve v tom momente udeje, že sa tá rana rozšíri, lebo zrazu zistí, že ako veľmi veľká bola naša túžba po láske v tom zranení. A to niekedy zabolí. Niekedy veľa, niekedy menej. Ale Boh zalieva. Naozaj. Zalieva, aby sa to mohlo hojiť. Aby vzniklo niečo nové. Aby sme viac už nemuseli niesť si to, čo si nesieme. Aby to mohol niesť On.

 

Boh je všemohúci a mi robíme všetko preto, aby sme Ho o Jeho všemohúcnosť obrali. Ja si pamätám čas, keď zomrel tato. Boha som úplne oddelila od svojho srdca. Vysvetlila som Mu síce, že ma to bolí a nechcem Ho vo svojej blízkosti, lebo to mohol zastaviť a nemusel mi ho vziať a mohlo byť všetko v poriadku, keby to len trochu pozastavil, alebo niečo. A jednoducho som Mu zavrela dvere. Vstup mal zakázaný. A presne sa to stalo. V mojej mysli som si povedala, že toto nezvládnem, Jeho všemohúcnosť som dala bokom. A chcela som zabudnúť na to, že je na tomto svete aj niečo dobré. Keď dáme Boha bokom, strácame zmysel života a nechceme tu viac byť. Mám to overené. Je to tak. Je mojim hýbateľom. Tým, vďaka ktorému som.

Odvaľme preč tie značky zakázaného vstupu. Alebo tie pásky, ktoré sa dávajú pri nejakej vražde, či zločine. Viem, že nám bolo ubližené. Možno sme si sami niečo spôsobili a vstúpili do vecí, do ktorých sme nemuseli. A teraz to bolí. Ale vezmime tie nožnice, odstrihnime tie pásky. Sherlock Holmes by možno na to časom prišiel. Určite áno. Inak to je super seriál! Ale Boh je väčší dokonca aj ako Sherlock Holmes. Si predstav! 🙂 Tiež by som to občas nepovedala, keď pozerám na toho Sherlocka.

Tak taký je náš Boh. Keď si dovolíš, aby si bol milovaný tam, kde si, práve teraz, svojím Bohom. A naozaj Ti žehnám, aby si to teraz takto prežil. A aby si mi poslal na FB fotku toho, ako sa cítiš, keď vieš, že si milovaný Bohom, práve v tejto chvíli, taký aký si, so všetkým, čo máš… 🙂 a do budúceho blogu spravím koláž o tom, ako vyzerajú milované Božie deti! Tak smelo do toho. Môj FB je na meno Ivona Roncová 🙂 (a áno myslím to vážne!)

Ukážka fotky:

IMG_2816

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.