Neočakávané búrky.

Prečo nepíšem každý deň? Mám k tomu jednoduché vysvetlenie: 

IMG_4554  Nakoľko píšem vo večerných hodinách v dome bez radiatorov, tak mi je oveľa viac atraktívna špeciálne vyhrievaná posteľ ako modré končeky prstov…

Včera som si písala s Dankou a vysvetlila som jej to úplne jednoducho – viď obIMG_4553rázok:

Ale dnes je teplejšia noc, tak tú polhodinu za počítačom zvládnem…ach, niekedy keď si pomyslím na svoj starý notebook ASUS, ktorý mi kúpil tato k 17narodeninám a ktorý sa mi prehrieval a hučal a viac nefungoval ako fungoval – ale za to nohy som mala vždy v teplučku.  Toto hliníkové jablko je väčšinou studenšie ako ja.

Keď som bola  v Dánsku, tak som mala so sebou ASUS a Miška ACER… nič proti tým značkám, dnes sú to isto nadupané mašiny. Ale vtedy sa mi v hlave zrodil sen – raz si kúpim Macbook. Prečo? Lebo vždy keď začala hodina, tak všetci vytiahli svoje Macbooky a začali si písať poznámky. My s Miškou sme buchli na stôl svojimi 43kilovými notebookmi a zapli ich. A čakali sme. A čakali sme, kým ostatní začali písať už druhú stranu. Volali sme ich Lietadlá. Na začiatku vzlietli – a hučali celú hodinu. Hučali, kým sme ich nevypli.

Ešte sme tu nemali búrku. Tajne dúfam, že ma ani žiadna búrka nestihne. Nie som zrovna milovníčka búrok. V skutočnosti v ten deň asi využijem príležitosť napchať sa do tej rodičovskej postele a tváriť sa, že ma niečo bolí.

Búrky sú veľmi fascinujúce. Ale najhoršie sú tie, ktoré neočakávame. Keď sa všetko zdá byť okej a zrazu to príde – dieťa v Tvojom brušku nedýcha, Tvoj rodič zomiera, priateľ má rakovinu, nájdeš si hrčku na prsníku, nespravíš skúšku, opakuješ ročník, alebo jednoducho niečo, čo by si nikdy nechcel, aby bolo Tvojou súčasťou sa Ti zrazu stáva realitou.

 Dnes sa z mojich spolužiakov stali Magistri. Alebo sa práve stávajú. Samozrejme – všetkým Vám gratulujem 🙂 Dnes som aj ja mala mať pred menom titul Mgr. Ale nemám. Stále mám len to chabé dvojpísmenkové Bc. Jedna z tých neočakávaných búrok vtrhla aj do môjho života a jednoducho som nezaťala zuby a nebojovala do konca.  Až teraz to tak na mňa doľahlo, že či to predsa len nebolo hlúpe, zanechať to a celé si to zopakovať.

Niekedy by bolo skvelé dostať možnosť napísať si pred svoje meno to, čo píšeme na krabice, keď ich posielame poštou. Alebo čo napísali na moju gitaru, keď som letela sem – FRAGILE = krehké. Že “hej! ty búrka, dnes nepríď, dnes nie som pripravená čeliť tvojmu spustošeniu.” Ale takto to nefunguje.

Mgr. pred menom sa verím s Božou pomocou pred mojim menom objaví v júni toho ďalšieho roka.

Boh je schopný utíšiť búrku, ktorá je v nás, alebo okolo nás. Ale oveľa viac si pýtam, aby utešoval mňa a utišoval mňa uprostred búrok.

Vieš, lebo niekde tam, vysoko, vysoko, vysoko nad oblakmi – svetlo nikdy neprestalo svietiť. Slnko tam stále je. Jeho láska nikdy nekončí, nikdy sa neminie, nikdy nezlyhá…vždy pripravená svietiť!   Niekedy akoby nás chcela búrka priam roztrhať, ale v skutočnosti len prenecháva miesto na niečo oveľa väčšie – Jeho Milosť. Keď začneme naozaj žiť v Jeho milosti a z Jeho milosti, tak sa búrok prestaneme báť. Pochopíme, že Boh je naším majákom a tak v skutočnosti nikdy nenastane chvíľa, aby sme boli osamelí, sklamaní, stratení….

Nevzdávajme to, ani v časoch dobrých, ani v časoch zlých…žiť život bez búrok by nás stálo to, že nikdy viac neuvidíme dúhu. A ja dúhy milujem – lebo každá prináša prisľúbenie, že už to nikdy nebude tak ako to je teraz. Že veci budú dobré a lepšie. A toho sa pevne držím.

To, že mám pred sebou hordu nesplených snov a nenaplnených potrieb, či túžob neznamená, že Boh na mňa zabudol, alebo nie je dobrý. To vôbec nie. Všetko má svoj čas. A môj čas teraz je byť tu. 15 000km ďaleko od ľudí, ktorých ľúbim. Svojej rodiny a priateľov. Aby som mohla pochopiť, že Boh nikdy neprestal byť Láskou. Že sa stará a toto je súčasťou Jeho starostlivosti. Lebo Jeho neha a jemnosť prebýva v každom dieťati, v každej mame i otcovi..

A aj môj čas modrých prstov nastáva, tak idem spať… 🙂 lebo macbook nehučí, nehreje, ale za to funguje najlepšie ako sa len dá… 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.