Friends!(2)

Aby bol môj blog o priateľoch úplný, musím spomenúť ešte štyri dôležité kamošky!

– no predtým ako začnem. Dôležitá pripomienka o Aničke, ktorá nebola spomenutá, na ktorú ma upozornila samozrejme Anička samotná. Nielen, že je slečna! Táto slečna je nezadaná 🙂 a čakajúca. A veľmi by chcela bábätko. Často zháňa kontakt na gynekológa, ktorý by jej bábätko do bruška vložil, tak veľmi chce byť mamou.

A teraz k dievčatám samotným. Ani jedna z nich už nie je slobodná 🙂 tak v tomto prípade sa im ozývať nemusíte. Posnažím sa písať o nich naozaj stručne.

Ešte z času gymnázia. KačMôj prvý školský deň. Mala som 10 rokov. Ako som si sadla, prišlo za mnou jedno dievča. Asi prvé dievča, ktoré v tom čase malo baculatejšie líčka ako ja. Mne ostali, jej neviem kam sa podeli. Ale na jej otázku: “Môžem s tebou sedieť?”, som hanblivo odpovedala, že môže, lebo som nikoho iného poriadne nepoznala. A tak sa začalo moje priateľstvo s Katkou. Tancuje najlepšie na svete, no naozaj. Veľa krát aj v muzikáloch. Úžasne spieva, možno tak dobre ako ja – to už si až tak nepamätám 🙂 maľuje, štrikuje, háčkuje, kreslí, vytvára, proste mám pocit, že vie úplne všetko. Patrí k mojim najviac kreatívnym priateľkám. Sľúbila som jej, už ani neviem kedy, že s ňou budem priateľka navždy. Sľúbila som to trochu inak, ale také veci už nehovorím… “že až do hrobu”… a má manžela už! A už aj syna – doteraz sa ma veľmi dotýka skutočnosť, že mu dala meno po mojom Charliem a volá sa Karol 🙂 (vlastne to tak vôbec nebolo a volá sa po dedkovi, ale tak či tak krásne meno).

https://www.facebook.com/kEJka/media_set?set=a.1519298656060.2068399.1042324818&type=3 Katkina dieľnička… 🙂 podporte ju, napíšte jej, vyrobí vám čokoľvek 🙂

Mima. Niekde v Dánsku, v druhom ročníku začalo moje priateľstvo s Miriam. Mima bola asi všade na svete. Vyskúšala všetky najviac extrémne veci, ak mi neveríte, prečítajte si jej blog a jej zážitky. https://hlavickova.wordpress.com/about/Mima

Ak si niekto niekedy o mne myslel, že to preháňam v úprimnosti o niektorých konkrétnych témach – verte mi, ešte ste sa nerozprávali s Mimou.

Mima je svetová. Mima je len jedna. No naozaj. Je fun-tastická 🙂 veľa som sa naučila pri nej v unikátnosti a jedinečnosti..v tom, že si máme vždy ísť za tým, čo túžime a chceme. Mima má manžela, Karola (nie Katkinho syna). Spolu tvoria jeden z mojich najviac obľúbených párov, hoci som ich už dlho nevidela. Moc ich mám v srdci oboch.

Evka. Kto uhádne jej povolanie, tak vyhráva 🙂 neviem čo…ale pri pohľade na túto fotku si to asi ani len nepomyslíte. O Evke som kedysi napísala celý blog. IMG_2933Ak ste si to vtedy neuvedomili, tak bol o nej. http://iwon-myblog.blogspot.sk/2011/02/kazdy-predsa-vie-o-koho-ide.html vtedy som písala viac umelecky 🙂 ale som to ja a je to o nej. Aspoň úryvok: “Včera som mal pocit, že bola vyslyšaná daná prosba o pomoc. Keď som Ti písal o znovuobjavení lietania u tých, ktorým krídla búchali o mreže vlastých väzníc, tak som to myslel vážne. Som rád, že si to zobrala vážne. Mal som pocit, že aspoň na chvíľu mi bolo dovolené opäť vzlietnuť. Poznáš to? Jasné, že to poznáš, musíš to poznať. Inak by nebolo možné, aby si to dala prežiť iným.Ďakujem, že si vnímavá a skutočná. To sa na ľuďoch z Tvojej planéty cení.”

A úplne posledná. Najlepšie na koniec… ale nie, neporovnateľnú hodnotu majú všetky. Hoci by ich bolo oveľa viac, keby mám spomínať úplne všetkých.Paja Možno niekedy na budúce. Pája. Pája je z Brna. Neviem, či som niekedy poznala takúto ženu. Asi nie. Je to naozaj žena. Neviem, či som sa niekedy tak veľmi s niekým rozprávala na tému sex ako s Pájou. Neviem, či som mala niekedy priateľku, ktorá sa tak nahlas premýšľala o mužoch ako ona. Neviem, či som sa niekedy tak veľmi s niekým bavila a tak veľmi vyrušovala počas hodín ako s ňou. Asi nie. Bola so mnou na výške iba tri roky, miluje Afriku a na ústnych skúškach som ju posielala pred sebou, lebo som mala istotu, že vie toho menej ako ja. Je najlepšou zdravotnou sestrou na svete, kým sme boli spolužiačky, tak ma z rozprávania poznalo celé jej oddelenie. Zakúsila som to pri jednej návšteve danej nemocnice, keď sa celý personál prišiel pozrieť na jej kresťanskú spolužiačku. Asi som bola jedna z mála ľudí, ktorých Pája pozná a majú Boha ako svoju prioritu. Boh nás však nikdy nerozdeloval. Nútil ma milovať ju. A stále ju veľmi ľúbim. Na fotke je s našim Dávidkom, keď bol ešte naozaj bábo.  Pája mi je najväčším príkladom a povzbudením do toho, aby sme neoddeľovali svoju vieru od tohto sveta. Pája mi vždy dovolila byť samou sebou, hovoriť jej o tom, že som do nej a že ešte viac je do nej Ježiš. S Pájou som zdielaľa svoje najťažšie chvíle, svoje zlomené srdce, smútky,…ona je typ človeka, ktorý Vás vymiluje z Vašej bolesti bez toho, aby ste si to vôbec všimli. Naozaj má veľké a milujúce srdce. Keď som bola s ňou, tak som bola plná radosti. Pája je nositeľkou niečoho výnimočného, čo Vaše srdce musí rozradostniť. A má skvelých rodinu…vždy mi bude veľkým vzorom – a naozaj vo všetkom 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.